top of page
Фото автораАдміністратор

Книга, яку варто прочитати!


Як виховати розумну та щасливу дитину від народження до п'яти?


Саме про це книга молекулярного біолога та батька двох дітей Джона Медіни "Правила розвитку мозку дитини".


"Чотирирічні діти увесь час ставлять запитання. Але після шести з половиною років вони перестають запитувати, бо швидко усвідомлюють, що вчителі більше цінують правильні відповіді, а не провокаційні запитання".


Книгу обговорюють в інтернеті і на шпальтах освітянських періодичних видань, таких, наприклад, як "Освіта України". В одному з останніх номерів (№ 41, 14 жовтня 2019 р.) у рубриці "Педагогічна бібліотека" ми знаходимо матеріали, присвячені саме даному виданню.


Книга Джона Медіни містить 8 розділів, назви яких відразу привертають увагу:

- вагітність;

- стосунки;

- розумна дитина: зерно;

- розумна дитина: грунт;

- щаслива дитина: зерно;

- щаслива дитина: грунт;

- моральна дитина;

- дитина засинає.

У книзі йде мова не тільки про виховання дітей, але й про стосунки подружжя; автор розглядає біологічні засади інтелекту та способи його "оптимізації". На думку автора, важливу роль у формуванні інтелекту дитини відіграють вербальні навички. У півтора року більшість малюків можуть вимовити 50 слів і розуміють іще близько 100. Пізніше діти вибухають словами: до трьох років їх у словниковому запасі вже тисячі. Посилаючись на дослідження, автор стверджує: малюки народжуються "громадянами світу", зі здатністю розмовляти будь-якою мовою

Перегортаючи сторінки видання, знаходиш відповіді на багато запитань, які виникають при народженні дитини - стилі виховання, емоції , авторитарність, вседозволеність, нехтування, покарання та багато іншого.


Наприкінці книжки Джон Медіа пропонує читачам "практичні способи застосування досліджень у реальному світі батьківства", які виявилися дієвими для його родини.


Ось ви, наприклад, знаєте, що таке "Ефективне покарання СМАРТ"?

- "С" означає строге. Покарання має щось означати. Щоб бути ефективним, воно мусить бути строгим та неприємним.


- "М"- означає миттєве. Що швидше карається порушення, то воно ефективніше.


- "А" - означає автоматичне. Неналежна поведінка має каратися щоразу. Непослідовно впроваджені правила збивають із пантелику і призводять до нерівномірного морального розвитку.


- "Р" - означає без відчуття ризику. Правила повинні впроваджуватись в атмосфері емоційної безпеки. Діти складно засвоюють моральну поведінку в умовах постійної загрози.


- "Т" означає толерантне. Насправді це заклик до терплячості, яку ми обговорили лише побіжно. Діти рідко засвоюють правила з першої спроби, а іноді і з десятої.



Повністю ознайомитися з книгою Джона Медіни "Правила розвитку мозку дитини" ви, шановні читачі, можете у нашій бібліотеці. Радимо також прочитати й статтю:

Сорока Валентина Навчання - це насамперед взаємодія/В.Сорока//Освіта.- 2019.- № 41.- С.12-13.

Книга чекає на свого читача!

Наша адреса:

м. Суми, вул. Кооперативна, 6

Сумська міська центральна бібліотека імені Т. Г. Шевченка





















22 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

Commentaires


bottom of page