Цитати про життя з книги Е. Гілберт "Їсти. Молитися. Кохати".
"Я дозволила собі висловлювати маленькі, як дитячий крок, побажання на кшталт - "я хочу взятися за йогу" або "я хочу піти з цієї вечірки раніше, щоб почитати книжку", чи "я хочу купити собі новий пенал". А ще одне дивне бажання, що виринатиме знову і знову, - "я хочу вивчити італійську".
"Я хотіла опанувати мистецтво насолоди - в Італії, мистецтво служити Богу - в Індії, а в Індонезії - навчитися балансувати між двох попередніх мистецтв. І згодом, коли я таки наважилася собі зізнатись у власних мріях, то почала помічати щасливі збіги, скажімо те, що всі країни починаються на літеру "І". Досить символічно, коли йдеться про подорож у пошуках себе..."
"Боже мій, як же я люблю бібліотеки. Оскільки це Рим, то й бібліотека розташувалася у прекрасній старовинній місцині з внутрішнім садом, про існування якого годі було б здогадатися, якщо дивитися на будинок з вулиці. Сад був у формі досконалого квадрата, обсадженого помаранчевими деревами і з фонтаном посередині.
Я знайшла місце під помаранчевим деревом, сіла і розгорнула одну із придбаних учора поетичних збірок..."
"Коли ти заблукав у лісі, тобі потрібен час, щоб усе це усвідомити. Ти можеш довго переконувати себе, що всього лише відійшов кілька кроків від стежки, що ось-ось знову на неї вийдеш. Але коли настає ніч, а ти й гадки не маєш, де саме перебуваєш, доведеться нарешті визнати, що забрів дуже далеко і не знаєш навіть, із якого боку зійде сонце..."
"Я ж приїхала до Італії вчитися жити для свого задоволення, але в перші тижні свого перебування тут запанікувала: а як це - жити в своє задоволення?"
"Загалом американці не вміють розслаблятись і отримувати чисту насолоду. Наша нація шукає розваг, а не насолоди."
"В італійській мові є такий чудовий вислів - "краса байдикування". А тепер уважно послухайте - італійці завжди були трудівниками... Краса байдикування є метою твоєї роботи, кінцевим результатом, якого все прагнуть. Що вишуканіше і приємніше ви б'єте байдики, то більшого успіху досягли в житті. Для цього геть не обов'язково бути заможним. Існує ще один чудовий італійський вислів - мистецтво робити щось із нічого. Мистецтво перетворити зо два простих продукти на свято шлунка, чи зустріч кількох приятелів - на фестиваль. Будь-хто з талантом до щастя може це зробити, не конче багач."
"... я зникаю у людині, яку кохаю. Я - проникна мембрана. Якщо я тебе кохаю, то все моє - твоє...."
"І все ж, можу стверджувати напевно: та сама річ, що допомогла багатьом поколінням сицилійців зберегти свою гідність, допомогла мені відновити свою - це віра в те, що насолода красою може слугувати якорем людяності. Мені здається, саме це мав на думці Гете, стверджуючи, що треба обов'язково приїхати до Сицилії, що зрозуміти Італію..."
"... справжня половинка - це наше дзеркало, це та людина, яка показує, що саме нас стримує у житті, людина, яка звертає нашу увагу на нас самих, щоб ми змінилися. Справжня половинка - найважливіша людина у твоєму житті, бо вона руйнує стіни і дає тобі добрячого копняка..."
"Пошук Бога - це зворотний хід звичного мирського життя. У пошуках Бога ви відвертаєтеся від того, що вас приваблює і пливете до того, що здається вам складним. Ви покидаєте ваші зручні та знайомі звички, сподіваючись (надія - ваш єдиний гарант), що матимете значно більше за те, від чого відмовляєтеся..."
Comments